Ne csodálkozzon, ha másmilyen ezrest kap vissza csütörtöktől!
- Hello Közélet
- 2018.02.28
2019 első negyedévében az új 500-as címletek bevezetésével fejezi be az MNB az új bankjegysorozat kibocsátását. A teljes bankjegycsere költsége eléri a 4-5 milliárd forintot.
Március 1-jétől bevezetik az új ezer forintos bankjegyet - mondta Gerhardt Ferenc, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) alelnöke szerdán Budapesten, sajtótájékoztatón. A megújított 1000 forintos címletek csütörtöktől fokozatosan jelennek meg a készpénzforgalomban, elterjedésük néhány hónapon belül várható. Az új ezreseket korszerű, új biztonsági elemekkel, hologramokkal, rejtett helyeken lévő vízjelekkel látták el. A most forgalomban levő régi 1000 forintos bankjegyekkel 2018. október 31-ig lehet fizetni, ezt követően az MNB bevonja azokat, így idén november 1-től már csak az új 1000 forintos bankjegyek használhatók.
A bevonási határidőig be nem váltott, régi ezresek sem veszítik el az értéküket. A régi bankjegyek a bevonási határnapot követően minden bank- és postafiókban 3 évig, az MNB lakossági pénztárában pedig 20 évig, 2038. október 31-ig díjmentesen átválthatók azonos címletű törvényes fizetőeszközre – közölte az MTI.
A 2014 végén megkezdett bankjegycserével erősítik a címletek hamisítás elleni védelmét és technikailag is megújulnak a bankjegyek – mondta Pataki Tibor, az MNB készpénz-logisztikai igazgatóságának vezetője. A forgalomban lévő bankjegyek 75 százalékát már az újak teszik ki.
2019 első negyedévében az új 500-as címletek bevezetésével fejezi be az MNB az új bankjegysorozat kibocsátását. A teljes bankjegycsere költsége eléri a 4-5 milliárd forintot.
Magyarországon tavaly 700 hamisított forintbankjegyet találtak.
A bankjegyek változásáról itt érhető el további információ.