Szél: a jelenlegi kormány a versenyképesség zálogának az alacsony béreket tekinti
- Hello Közélet
- 2018.04.3
Az LMP új adórendszerével az ország 90 százalékának helyzetén javítana, valamint segítenék a társadalom peremére szorultakat visszakerülni a többségi társadalomba. A párt nem engedné, hogy figyelmen kívül lehessen hagyni a környezeti szempontokat és az emberek egészséges környezethez való jogát.
Az LMP az eddigi kormányokkal ellentétben nem kiszolgálni akarja a sikeres nyugati államokat, hanem közéjük akar tartozni - jelentette ki keddi budapesti sajtótájékoztatóján Szél Bernadett miniszterelnök-jelölt, aki elmondta: ehhez fel kell számolni a bérválságot, amelyet öt lépésben hajtana végre az ellenzéki párt.
A javaslatok között van egy erős, megtartó szociális rendszer kialakítása, amely segítené a társadalom peremére kerülőket visszakerülni a többségi társadalomba. Az LMP új adórendszere az ország 90 százalékának helyzetén javítana - folytatta Szél Bernadett, hangsúlyozva azt is: a közszolgálatot egy 300 milliárd forintos bérkompenzációs csomaggal, valamint szolgálati lakások biztosításával tennék vonzóvá – írta az MTI.
Az LMP egy új munka törvénykönyvében garantálná a munkavállalók jogait, és a kis- valamint közepes vállalkozásokat helyeznék előtérbe. Ahogy fogalmazott: legyen a sarki pék a stratégiai partner. Szél Bernadett hangsúlyozta: az oktatást is megerősítené, mert jó munkahelyhez jó végzettség kell.
Szél Bernadett a jelenlegi bérválságért az eddigi összes kormány felelősségét felvetette, de kijelentette: a legnagyobb bűnt Orbán Viktor követte el, hiszen az elmúlt nyolc évben a versenyképesség zálogának az alacsony béreket tekintette, ezzel szerinte tartós bérválságra rendezkedett be.
A politikus kérdésre beszámolt arról, hogy zajlanak tárgyalások esetleges visszalépésekről, többek között Budapest 1. számú választókerületében is. A társelnök itt az LMP jelöltjét, Csárdi Antalt nevezte a legintegratívabb jelöltnek, hozzátéve: alapvetően jobboldali körzetet jelöltek ki a kerület meghatározásával.
Megismételte: azt tartaná szerencsésnek, ha a választókerületek több mint felében egyetlen ellenzéki jelölt lenne, erre azonban a jobb- és a baloldal is nemet mondott. Hozzátette ugyanakkor: az LMP továbbra is kész tárgyalni a teljes ellenzéki koordinációról. Pártja már két jelöltet is visszaléptetett, mindkét irányba tett egyoldalú gesztust, amelyet sem az MSZP, sem a Jobbik nem viszonzott, ezek a pártok még egy jelöltjüket sem léptették vissza - emlékeztetett. Megemlítette: saját választókerületében, Budakeszi és Budaörsön aktívan kampányol ellene a Jobbik indulója, holott szerinte el tudná hozni ezt a körzetet.
Schmuck Erzsébet LMP-s országgyűlési képviselő hétfőn Budapesten, sajtótájékoztatón elmondta: a Fidesz politikája a rövid távú gazdasági érdekeket szolgálja, és eközben figyelmen kívül hagyja például az emberek egészséges környezethez való jogát. Az LMP ezen változtatva, kormányra kerülése esetén visszaállítaná az önálló környezetvédelmi minisztériumot, megerősítenék a környezetvédelmi hatóság jogköreit, és javítanák a nemzeti parkok működési feltételeit – sorolta.
Schmuck Erzsébet kitért arra is, hogy pártja partnerséget ajánl a környezet- és természetvédő civil szervezeteknek, emellett erősítenék a települések zöldfelületeinek, fáinak védelmét, és eltörölnék azt a lehetőséget, hogy a nemzetgazdaságilag kiemelt beruházásoknál figyelmen kívül lehessen hagyni a környezeti szempontokat.